News

 • NKB North Kiteboarding 2015 vs 2016 porównanie Rebel Dice Gambler Jaime

  29.03.2016

   Porównanie najnowszych modeli NKB Rebel, Dice, Gambler,Jaime

   

  Marki North kiteboarding nie trzeba nikomu przedstawiać jest ona znana i ceniona na całym świecie, również z ilości różnego rodzaju sprzętu jaki wypuszcza na rynek.  W sezonie 2016 nie może być inaczej i tak mamy do wyboru aż 8 różnych latawców, 10 desek twintip, 8 różnych desek Wave.  Ta niesamowita liczba tym bardziej robi wrażenie że większość sprzętu jest przeprojektowana co sezon.  Czy to zwykły marketing? czy  prawdziwe udoskonalenia sprzętu? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.  Mieliśmy możliwość wpływania na sprzęcie  North kiteboarding 2016 przez kilka godzin.  Poniżej znajdziesz naszą recenzję i wrażenia których doznaliśmy.  

  North Kiteboarding Jaime 2016 

  deska North

  Jaime jest już z nami przez ponad 10 lat, Jaime 2015 słyneła z szybkości, dobrego ostrzenia pod wiatr lecz była dość sztywna.  Poza grafiką trudno jest ocenić podczas jednej sesji czy deska na 2016 rok znacząco różni się od modelu 2016.  Na pewno rozmiary w tym roku uległy zmianie.  Deska jest szersza dzięki temu łatwiej jest wykonać pop oraz łatwiej wylądować.  Według North nowy Jaime jest teraz bardziej freestyle,  z nową konstrukcją Carbon Bean, która powinna dodać jeszcze więcej rześkość desce na wodzie.  

  North Kiteboarding Gambler 2016

  deska kite north

  Wake Park, wakestyle  deska o  dużej wszechstronności. Najchętniej używana na płaskiej wodzie z różnego rodzaju przeszkodami.  Nowy Gambler jest bardzo wolny i niezbyt dobrze idzie pod wiatr, używanie tej deski poza jej przeznaczeniem nie ma większego sensu. Jeśli jednak szukasz deski do parku lub na wyciąg wake. Gambler 2016 ma wiele do zaoferowania.Track system jest umieszczony w jednej linii, oznacza to że buty mogą być przykręcone po obu stronach, w teorii oznacza że deska może być używana dłużej.  Nowy double concave oferuję bardzo dobre trzymanie deski dlatego dlatego nie ma żadnego problemu w pływaniu bez finów.  

  North Kiteboarding Dice. 

  latawiec kite north kiteboarding


  Dice jest przyjazny, chętny do zabawy, szybki i wszyscy go lubią. Dobry latawiec dla wszystkich którzy nie mogą się zdecydować.  Prawdopodobnie najlepszy wybór dla 90% pływających na kite. 
  Latawiec w 2016 roku został udoskonalony jest teraz smuklejszy,  poprawiony został również dolny zakres wiatrowy.

  North Kiteboarding Rebel

  latawce kite north kiteboarding

  Od dawna najbardziej popularny latawiec dla wszystkich miłośników freeride. Podstawowa maszyna do wysokich skoków z nadzwyczajnym hangtime. Pomimo że nie jest już najnowszą konstrukcją Nort'a jest na szczycie od wielu lat.  Powód jest oczywisty. Dolny zakres Wiatrowy robi naprawdę ogromne wrażenie, skoki z Rebelem są banalnie proste.  Nie musisz mieć super techniki aby przeżyć długie loty. W 2016 nic się nie zmieniło.  Pop jest niesamowity a hang time jak dotychczas szalony.  Dolny zakres wiatru wciąż zachwyca gdy wszyscy wchodzą na latawce foil lub inne słabo wiatrowe maszyny Rebel ciągle robi robotę na 12m.