• Sprzątanie z pokładu Desek Sup.

  Wykorzystanie desek Sup do sprzątania śmieci.

   


  Wiosna zbliża się wielkim krokami. Pierwsze promienie słońca dodadzą nam energii na różne formy aktywności fizycznej. Niektórzy będą uprawić jogging, jazdę na rowerze czy pływać na Supach. Inni zaś, będą kontenplować siedząc nad brzegiem rzeki, smakować piwo czy też inne napoje, wyrzucając puste opakowania, z niewiadomych przyczyn do wody. Zawsze zastanawia mnie ten fakt, skoro ktoś przynosi butelkę, wypełnioną płynem i mu się chce, to dlaczego nie weźmie jej już z powrotem? przecież jest pusta, waży mniej, zatem nie powinno być problemu. Niestety tak się nie dzieje. Rok temu wiosną, podczas wyprawy na Supach, wpłynęliśmy w znany kanał, i co? pełno butelek po piwie, napojach, śmieci…wszystko w tak pięknym miejscu, które jest często odwiedzane przez lokalną społeczność.

   

  Splyw na deskach Sup shop blowmykite

   

   

  Zawróciliśmy więc, po worki . Zebraliśmy 2 duże wory śmieci, dumni że wykonaliśmy dobrą robotę. Niestety po około 2 tygodniach, podczas kolejnego spływu, stan zaśmiecenia kanału wzrósł dwukrotnie. Był to bardzo przykry widok, więc jakie wnioski tej historii się nasuwają? chyba każdy wie. Szkoda, bo ludzie to jedyny współczesny przedstawiciel naczelnych, który w pełni rozwinął dwunożność, ale inne kwestie pozostawiają wiele do życzenia.

   

  .sprzątanie z desek sup sun sup szczecin

   

  sprzatanie z desek sup sun sup szczecin

  sprzatanie z desek sup sun sup szczecin

   

  Niestety takie ,,zjawiska'' występują na całym świecie. Ostatnio pewna para, stworzyła deskę, z wyłowionych butelek z brytyjskich kanałów. W ten sposób chcieli zwrócić uwagę opinii publicznej, na ten problem. Do wykonania ,,śmieciowego” Supa zużyli 900 plastikowych butelek, drut, kawałek drewna. Deska wyglądem nie przypominała tradycyjnego Supa, ale pływanie na niej było możliwe. Miejmy nadzieje, iż przekaz konstrukcji, wpłynie na ewolucję zaśmiecających.