• Dlaczego dmuchana deska SUP? Przewaga deski dmuchanej nad twardą

  Dlaczego warto wybrać dmuchaną deskę SUP?

   

  Stand up paddle boarding  zdobywa ogromną popularność na całym świecie, szybko staje się łatwo dostępny dla każdego. Na rynku jest niezliczona liczba desek od modeli: Race, Surf, All-rounders, Touring w wersji twardej oraz dmuchanej. Wybierając rodzaj deski Sup musisz wiedzieć, gdzie masz zamiar jej używać i jak będziesz ją przechowywać i transportować.


  1.Dmuchane deski SUP mogą okazać się  świetnym wyborem. Mają one przewagę w kilku kategoriach nad deskami twardymi. Pokład i burty wykonane są z mocnego laminatu PVC, środek wypełniony gęstymi, elastycznymi włóknami, konstrukcja drop-stich, łącząca dno z pokładem. Dzięki niej, podczas wtłoczenia powietrza w deskę, uzyskujemy rządany. Dadatkowo boki wzmocnione są pasami, które nadają sztywność.

  To prawda, że ​​na początku, deski te były przeznaczone do odbiorców, którym nie zależy na wydajności. Jednak w ostatnim czasie dmuchane Supy zostały udoskonalone. Uzyskano bardziej sztywne modele co doprowadziło do ​​zwiększonej wydajności. Coraz częściej można napompować Sup'a do tego stopnia, że jest on tak sztywny, jak deska z włókna szklanego.

  deska sup sklep blowmykite

  Zalety: 

  -po wypuszczeniu powietrza z deski, można ją schować do niewielkich rozmiarów plecaka. 

  -można ją zabrać ze sobą niemal wszędzie, w podróż samolotem, gdzie za bagaż nie dopłacimy, ponieważ wymiary plecaka nie są większe, niż bagaż rejestrowany

  -łatwa jeżeli chodzi o transport komunikacją miejską

  -nie ma potrzeby używania dużego auta do transportu

  -niesamowita wytrzymałość i odporność na uszkodzenia takie jak ostre krawędzie, wystające kamienie, twarde podłoża

  -stabilność jaką oferują dmuchane deski sprawia, iż idealnie nadają się do ćwiczeń Sup fitness, yogi, pilates

  -przy pokonywaniu dłuższej odległości od pojazdu do nabrzeża, zwinięta deska będzie zdecydowanie wygodniejsza w przenoszeniu

  -bardziej przystępne cenowo 


  Wady:

  -pompowanie może zająć trochę czasu i wysiłku, ale na szczęście oprócz pompek ręcznych można zaopatrzyć się w elektryczną.


  -jeżeli zależy nam na optymalnej wydajności w odniesieniu do  prędkości, zwinności lub sztuczek na fali, ich użytkowość w tych kwestiach będzie niższa niż w przypadku desek twardych. Jednak zazwyczaj, takie parametry interesują doświadczonych użytkowników, którzy biorą udział w zawodach.


  2.Deski twarde wykonane są z epoksydu, włókna szklanego, węglowego czy kewlaru.

   

  sup lokahi sklep blowmykite


  Zalety:

  -lepsza skuteczność  na wodzie.

  Wady:

  -deski są sporych rozmiarów, więc może przysporzyć to wielu problemów  z transportem czy przechowywaniem

  -są delikatne, zatem  można łatwo je uszkodzić