News

 • Czy Sup surfing na 8 osobowej desce jest trudny?

  02.03.2017

  Jakie nowości w Deskach Sup na 2017 r. proponuje Lokahi.

   

   

  Końcem 2016 roku, jako dystrybutor firmy Lokahi w Polsce, zostaliśmy zaproszeni do północno-zachodniej części Francji, Hossegor. Mekki surfingu i supsurfingu. Znajdują sie tam, siedziby mi.in takich marek jak Rip Curl, Quiksilver, który jest corocznym organizatorem mistrzostw świata w surfie właśnie w tym miejscu. Więc zdecydowanie, było to jedno z lepszych miejsc, do spotkania. Oprócz idealnej fali, przy naszej bazie hotelowej znajdowało się, też jezioro z płaską wodą.

   

    
   
  Meeting, dystrybutorów Lokahi z różnych stron świata oraz projektantów, shaperów odpowiedzialnych za wygląd i jakość desek sup , trwał cztery dni. Przez ten czas testowaliśmy i wymienialiśmy się uwagami, dotyczącymi najnowszego sprzętu Lokahi na rok 2017.
   
   
  meeting dystrybutorów Hassegor Lokahi
   
   
  Porównywaliśmy zarówno sztywne jak i dmuchane modele we wszystkich wersjach: szkoleniowych, touringowych, allroundowych oraz koncepcyjnych, które nie mają zachowanych tradycyjnych kształtów.
   
  Spotkaliśmy tam również, reprezentantów Lokahi w zawodach, m.in mistrza Wlk.Brytanii Arona Rowe.
  Można było się od nich wiele dowiedzieć. Oprócz desek testowaliśmy, także najnowsze wiosła.
   
   
  Deski Sup Lokahi 2017 Hassegor Francja
   
   
  Ciekawym doświadczeniem był sup surfing na 8 osobowej dmuchanej desce sup - Bigmama.
  Ile tam wchodzi psi? nie pytajcie, bo chyba nikt tego nie wie ;)
  Początkowo ciężko było przejść przez przybój, działaliśmy drużynowo, każdy odpowiedzialny był za jakieś zadanie. Po ustaleniu strategii, podejmowaliśmy próby złapania fali, ale ponieważ deska była mało zwrotna, bardzo liczył sie timeing i odpowiednie ustawienie do fali. 
  Jak zaczęliśmy surfować, było już bardzo stabilnie. Towarzyszyło nam, nie tylko uczucie jedności z wodą ale również z pozostałą cześcią załogi. Ogólnie bardzo dużo śmiechu i fanu. Super przeżycie.
   
   
  Sup surfing Lokahi -Sun sup Szczecin
   
   
  Czy deski na rok 2017 będą różniły się od wersji z poprzednich lat ? otóż szkoleniówki w dalszym ciagu, będą na podwójnym, bardzo wytrzymałym pcv. Jeżeli chodzi o nową serię We - bestseller Lokahi, wykonany na pojedyńczym pvc, wzmocniony pasem, biegnącym wzdłuż oraz usztywnionymi burtami, będzie to bardzo ciekawy i ekonomiczny model. Natomiast zdecydowaną nowością okażą się deski w technologii MSL Fusion. Lokahi jako jedna z nielicznych firm, wypuściła w tym roku deski, które będą charakteryzowały się starannym wykonaniem, w najdrobniejszych szczegółach. Najważniejsza ich zaleta to, lekkość oraz sztywność, przy niższym ciśnieniu. 
   
   
  spotkanie w Hassegor Lokahi Sun Sup Szczecin
   
   
  Jeżeli chodzi o sam spot, to oczywiście bardzo interesujące miejsce. Typowa insfrastruktura, duży parking, prysznice, beach bar, restauracje. Natomiast co do uprawiania sup surfingu, to raczej dla kogoś z doświadczeniem. Czasami fala, nawet gdy nie wydawała się zbyt wysoka, miała ogromną siłę, więc po nieudanym ślizgu, było się dosłownie ,,przemielonym''.
   
   
  Meeting Hassegor deski Sup Sun Sup Szczecin